Opdrættere

Kun medlemmer af Dansk Terrier Klub samt kennelmærkeindehavere kan få deres informationer påført nedenstående liste. 

Skal dit opdræt også fremgå her, kontakt da racerepræsentanten.


Amazing Staffs

Christina Dibbern Larsen

Mail: christina@amazingstaffs.dk

Tlf.: +45 27815316

Hjemmeside


Angelic Staff

Alissa Justine Weber Bech

Mail: kennel@angelicstaff.dk

Tlf: +45 60605562 / +45 26224778

Hjemmeside


ApplePieStaffs

Gitte Juul Larsen

Mail: applepiestaffs@gmail.com

Tlf.: +45 40943193


Buss-Staff

Inge Madsen

Mail: ingebuss@live.dk

Tlf.: +45 26236487


DK Staff

Tonny og Tina Bergstrøm

Tlf.: +45 75191618


Enodden

Søren Jæger

Mail: enodden@tdcadsl.dk

Tlf.: +45 61714276

Hjemmeside


Gadfelt

Anni og Mads Brinkmann Gadfelt

Mail: anni_brinkmann@hotmail.com

Tlf.: +45 21471825 / +45 22639198


Kissing Angels

Kristina Jeanette Hansen

Mail: kristinajhansen89@gmail.com

Tlf.: +45 20643362

Hjemmeside


Magster's

Julie Breiling

Mail: juliebreiling@hotmail.com

Tlf.: +45 20103732

Hjemmeside


Manniche Staff

Bettina Michelle Manniche

Mail: bettina@manniches.dk

Tlf.: +45 40464345

Hjemmeside


Mama's Star Staff's

Heidi Munk Hansen

Tlf.: +45 51769018

Hjemmeside


Miluma's

Jane Søderberg

Mail: janemastiff@gmail.com

Tlf.: +45 22533939


Neupart Staffs

Lotte Neupart

Mail: lotteneupart@hotmail.com

Tlf.: +45 42321662

Hjemmeside


Nordic Rocks

Rasmus D. Nielsen & Louise Fedders

Mail: damgaard200@gmail.com

Tlf.: +45 28831045/+45 20822147


Pirehills

Betina Ahm & Kevin Hansen

Mail: pirehills@pirehills.dk

Tlf.: +45 28144292


Precious-Goldies

Vicky Grønbæk Pedersen & Jan Albjerg

Mail: pedersen.vicky@yahoo.dk

Tlf.: +45 41142955


Purestaff's

Susanne og Cliff Schwartz

Mail: purestaffs@gmail.com

Tlf.: +45 61650074

Hjemmeside


Stakstons

Silje og June Wehlast Stakston

Mail: wehlast@stakston.dk

tlf.: +45 71781579

Hjemmeside


Vegasus

Susanne Elkjær Madsen

Mail: vegasus@live.dk

tlf.: +45 42640028

Hjemmeside


Vikingstaff's

Tina og Thomas

Mail: vikingstaffs@gmail.com

Tlf.: +45 24611453

Hjemmeside




Hvalpelisten.dk

Hvalpelisten.dk er ejet og drevet af Dansk Terrier Klub.

Overvejer du en lille hundehvalp i familien har du her muligheden for et hurtigt overblik over aktuelle hvalpekuld.

Desuden har du muligheden for let at skabe kontakt til nogen af Danmarks mest engagerede Terrier opdrættere!